DHL
2 22 6 1

Opinie o DHL

Scarlett

DHL w Olsztynie to zgroza jeszcze nigdy nie spotkałam tak baznadziejnej firmy kurierskiej. Zadziwiajace jest to co wyprawiają kurierzy DHL. Niekompetencja i wymawianie się rzekomy niedoinformowaniem co do miejsca dostarczenia przesyłki jest tak żenujące że nerwów brak. Pytam w jakim celu udostepnia sie klientowi funkcje elektronicznej zmiany adresu lub daty doręczenia przesyłki skoro i tak pan kurier dzwoni do mnie o godz.19:40 pod stary adres a ja otrzymałam kilkanascie godzin wczesniej informacje o tym ze przesyłkę otrzymam na zmieniony adres doreczenia. Niewiarygodne pomijam już utratę innych przesyłek ,poprostu nie miałam siły ganiać po miescie żeby dorwać kuriera. Nie ma sensu ustalac godziny lub daty dogodnej dla nas by odebrać przesyłkę. Uwierzcie pan kurier DHL i tak przyjdzie kiedy uzna to za stosowne i dostarczy pod adres który jemu pasuje, zaznaczam to nie oni dla nas tylko okazuje się że my dla nich.

Zniesmaczona

Kurier, pomimo że podany jest numer telefonu, nie kontaktuje się z klientem. Wyszłam na chwilę wyrzucić śmieci i w tym momencie kurier nie zastał mnie w domu. Dlaczego nie jestem informowana, że kurie będzie? Uczcie się od innych firm kurierskich, które potrafią skorzystać z podanego telefonu. Moje sugestie dla DHL: Korzystajcie z podanych przez klienta numeru telefonu, zaoszczędzicie mój czas. Swój też

Były Kurier
@Zniesmaczona 10.12.2018 14:57

Po pierwsze kurier nie ma obowiązku dzwonienia a po drugie ludzie nie kupujecie kuriera na własność tylko usługę nie podoba sie to do sklepu kupować... Pozdrawiam

Weronika
@Były Kurier 28.12.2018 12:03

Dobrze, że zechciałeś wyjaśnić pewne kwestie użytkownikowi @Zniesmaczona. Jak mniemam - jesteś byłym pracownikiem DHL, dlatego dobrze byłoby, gdybyś opisał Nam tego pracodawcę z własnej perspektywy. Powiedz proszę, czy osoby, które dopiero rozpoczynają tam pracę, mają organizowane jakieś szkolenia przygotowujące ich do wykonywania późniejszych obowiązków?

Danuta

Niestety kurier nie dostarczył paczki.Przyszedł SMS,ze mam paczkę odebrać osobiście,ponieważ nie było mnie w domu. Przez cały dzień byłam w domu!!!

An 1401

Najgorsza firma jaką znam. Kurrier nie przynosi paczki w ogóle. Dostaję maila,że był, ale nikogo nie zastał, mimo,że jestem w domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy spodziewać się kuriera. Nie ma kontaktu ani do biura, ani do kuriera, ani spodziewanej godziny dostarczenia. Dopiero po reklamacjach jest szansa na otrzymanie towaru. Bujanie z nimi trwa co najmniej tydzień .Masakra

zawiedziona

po raz drugi w tym miesiącu jestem oszukana ! 2 przesyłki nie dostarczone. pierwsza ok -nie było mnie w domu, ale nie miałam żadnej ifo od kuriera ! to nadawca intereniował i przekazał mi informacje, gdzie mam odebrać przesyłkę. druga paczka - od 7.00 do 17.00 nieprzerwanie byłam w miejscu odbioru - kurier ponoć był - nie było ! interwencja w dhl - infolinia- bezskuteczna. mogą dostarczyć w kolejnym tygodniu. za póżno. rezygnuję z przesyłki, rezygnuję z dostaw dhl em. czegoś tu nie rozumiem.

cozafirma

Od dwóch dni oczekuję na kuriera. Kurier za każdym razem twierdzi, że nie zastał nikogo w domu. Niestety interwencja nie przyniosła rezultatu, paczkę sama muszę odebrać. Kurierowi życzę takich samych kłamstw od innych osób. Moje sugestie dla DHL: Dzięki klientom utrzymujecie się na rynku i zacznijcie ich szanować

hal3000

Kurier nie poczekał na otwarcie paczki lecz uciekł z pieniędzmi. Paczka (usunięte przez administratora).

Dorota

Kurier przywiozl paczkę, zostawił pod domem i nie poinformiwał mnie o tym.Nie zadzwonił, ze jedzie, nic, zero info. Co by było gdyby przesyłka zniknęła? Jak można tak iść na łatwiznę,brak profezjonalizmu i odpowiedzialności. Moje sugestie dla DHL: Po to zostawiam tel, alby kurier przed przyjazdem zadzwonił czy jestem w domu. Tu tego kroku brak!

Weronika
@Dorota 22.11.2018 11:35

Kurier mógł kierować się różnymi pobudkami. Czy zatem postanowiłaś wyjaśnić tę sytuację z jakimś przedstawicielem firmy DHL? DHL to globalny lider w branży logistycznej. Specjalizuje się w międzynarodowej dostawie, usługach kurierskich i transporcie. Na ich oficjalnej stronie zauważycie, że aktualnie prowadzą rekrutację: http://www.logistics.dhl/pl-pl/home/praca.html Ktoś z Was chciałby rozpocząć pracę w takiej firmie?

Weronika

@Karol Masz rację - atmosfera odgrywa bardzo ważną rolę w pracy, przyczyniając się między innymi do jej jakości. Z Twojego posta nie wynika dosłownie, czy wypowiadasz się z perspektywy pracownika firmy DHL. Ale jeśli nim jesteś, to bylibyśmy Ci wdzięczni, jakbyś opisał nam pokrótce warunki zatrudnienia. Może poszukują teraz nowych pracowników - wiesz coś o tym?

Tomaszek

Dziadostwo jeszcze raz dziadostwo nawet nie wiedziałem że byli u mnie z przesyłką,mimo iż mieli do mnie kontakt

Karol

Jeszcze nie słyszałem, żeby komuś odpowiadała jakaś firma kurierska. Ważne, żeby dobrze się pracowało, w dobrej atmosferze.

Viola

Przedwczoraj wypełniłam dokumenty na odbiór bardzo ważnego listu z dostawa do godziny 9 dnia następnego. W środku były dokumenty dotyczące przetargu. Paczka do dnia dzisiejszego nie została dostarczona...Ja straciłam mnóstwo pieniędzy a osoba, która odebrała telefon nie miała czasu ze mną rozmawiać bo miałam klienta. W 21 wieku, że takie rzeczy dzieją się....W życiu bym nie pomyślała. Napisałam reklamację czekam na odp. Woła to o pomstę do nieba!!!!!! Już nigdy w życiu nie skorzystam z usług tej firmy!!!! Jestem ciekawa jak rozwiążą owy problem, choć jak widać to dla nich zero problemu...

Weronika

Czy ktoś z obecnych na forum orientuje się czy DHL w Olsztynie szuka obecnie pracowników? Jeśli tak, to zachęcam do podzielenia się informacjami z innymi obecnymi na wątku. Jaka atmosfera panuje w czasie rozmowy rekrutacyjnej? Jak wygląda i ile trwa okres próbny? Jeśli istnieje, to jak długo trwa wprowadzające szkolenie teoretyczne?

Katarzyna

Od 23 maja 2018r. czekałam na przesyłkę opcją "Kurier u Twoich drzwi". Informacja na stronie DHL "Śledzenie przesyłek" czytelna, czyli kurier dostarczy przesyłkę między 10.30 - 14.30. O godzinie 18.30 przeczytałam na stronie, że moja paczka jest, oczywiście ale do odbioru 50 km dalej i to od godziny 12.53. Następnego dnia zainterweniowała nadawca przesyłki i ku mojemu zdziwieniu o godzinie 13.23 24.05.2018r. na stronie "Śledzenie przesyłek" okazało się, że moja paczka w drodze, a wszystkie zapisy z dnia poprzedniego zostały wykasowane (DHL zapomniał o tzw "zrzutach z ekranu"-kłamstwa nic nie pomogą). Nadawca paczki podał mi adres "Żabki" (witamy w okienku "Poczta Polska"). Udałam się do wskazanego punktu i kolejna przykra niespodzianka. Mój pin do odbioru był nieaktualny, ponieważ dotyczył dnia poprzedniego, wróciłam z kwitkiem. Dopiero o godzinie 19.51 otrzymałam sms i maila z informacją i właściwym pin-em. Firma DHL nie powinna świadczyć usług "Kurier u Twoich drzwi"-jest to fikcja - a przecież za to pobierają opłatę. Traktowanie w taki sposób klientów to brak profesjonalizmu i szacunku. Gdyby nie zaangażowanie nadawcy przesyłki nadal nie wiedziałabym co, i jak, i gdzie. Nie polecam tej firmy, jako godnego zaufania przewoźnika.

Weronika

Na forum jest grono osób niezadowolonych z usług DHL. Myślę, że jednak pomocne dla przyszłych kandydatów o pracę byłyby wypowiedzi na temat warunków zatrudnienia. Zapraszam obecnych pracowników do dodania wpisów opartych o własne doświadczenia. Czy oprócz wynagrodzenia można liczyć na dodatkowe premie czy profity? Czy płacone są nadgodziny? Jaka ogólna atmosfera panuje w DHL?

Jan

DHL nie powinien w ogóle istnieć. Jest firmą nierzetelną, kupa ściemniaczy. Dostaje sms'a,że paczka w dniu dzisiejszym dostanie dostarczona(piątek), a w poniedziałek kurier dzwoni o godzinie 16, że za 5 min będzie. Minęła godzina 21:50 a go nie ma. Nie polecam.

Daria

Nie polecam tej firmy kurierskiej, nie było mnie w domu więc Kurier odwiózł paczkę do siedziby firmy DHL w olsztynie nawet nie zostałam o tym poinformowana,nie zadzwonił do mnie nawet, że jedzie więc wychodzi na to że jak zamawiam paczkę powinnam wziąć tydzień wolnego i czekać na kuriera.

Weronika

@Marcin stawki, które opisujesz są wręcz niezgodne z prawem. Nawet pracując na umowę zlecenie - najniższa stawka krajowa obecnie wygląda dużo lepiej. Możesz powiedzieć w takim razie, kiedy byłeś zatrudniony w DHL?

Marcin

Wypowiem się jako osoba-były pracownik działu rozliczeń. Teoretycznie firma nie powinna istnieć. Pensje glodowe, warunki pracy jak w obozie Auschwitz czyli jak za czasów okupacji niemieckiej tylko ze w białych rękawiczkach. Praca na umowę zlecenie 8.30zl na rękę. Praca dla desperatów życiowych. Brak jakiejkolwiek opcji na rozwoj osobisty. OMIJAĆ SZEROKIM LUKIEM

Cezary

Ro firma która nie powinna mieć prawa rozpoczecia swej działalności na terenie RP choć może tylko w Olsztynie. Wyrob medyczny wspomagający oddychanie w czasie snu miał być dostarczony w dniu dzisiejszym pomiędzy 12 a 16:30 komuś się nie chciało wiec przerzucono to na jutro. Banda patałachów. Czlowiek może zdychać nie mogąc oddychać w czasie snu. Konfabulacje i.klamstwa to kunszt konsultantów w DHL Parcel. Panienka potwierdziła, że niby to kurier wracajac zabierze paczkę by ją mi dostarczyc a to ściema. Quleśtfo i nic wiecej. Olsztyn DHL nic innego jak neofaszystowska firma.

RE
@Cezary 17.04.2018 19:01

CEZARY... Kiedy Ci w końcu doręczyli ten wyrób medyczny do oddychania?

Weronika

@Cezary porównania, które stosujesz wobec firmy są bardzo mocne. Wszystkie są spowodowane przesunięciem dostarczenia przesyłki o jeden dzień? Rozumiem, że to może powodować wiele problemów, jednak w życiu i w pracy różne sytuacje mają miejsce. Czy taka sytuacja przytrafiła Ci się też wcześniej?

Franek

Szkoda, że pracownicy tak rzadko się wypowiadają. Pracę do miłych nie należy?

Kamcia

Ta firma powinna zniknąć z rynku są nie kompetentni wczoraj miała być przesyłka między 12 a 16 przesyłki nie otrzymałam jak zadzwoniłam to pan okazał się chamem dziś SMS że nikogo nie zastał a nawet go nie było. Najlepiej trzymać się z dala od dhl jeżeli chce się mieć spokojne nerwy

Olia
@Kamcia 31.01.2018 16:36

Mialam dokladnie taka sama sytuacje tylko ze nie posiadam numeru do kuriera dostalam tylko meila z inf ze dzis miedzy 12-16bedzie paczka po 17 sprawdzilam status i bylo wbite ze nie zastal nikogo w domu. Specjalnie caly dzien czekalam bo zalezy mi na szybkim odebraniu. Za paczke juz zaplacilam i nie wiem co w tej sytuacji mam zrobic.

Administrator

Znaczenie atmosfery w miejscu pracy jest coraz większe. Czy tak samo jest w DHL? Dajcie znać, co o tym myślicie. W ten sposób możecie ułatwić innym osobom podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie.

Misiu

(usunięte przez administratora)

Jaaaa

(usunięte przez administratora) !!! Cały dzień siedzę w domu czekając na paczkę która miała być między 10.30 a 14.30 kuriera nie było po czym dostałam sms ze kurier nie zastał odbiorcy w domu !!! Ja się pytam jak nie mógł Mnie zastać skoro cały dzień siedzę w domu!!!! Nie polecam . Nawet nie można się dodzwonić . A numeru do kuriera nie mam !!!!

Marcin

Nie polecam. Paczka miała być o 14.30 kurier sam osobiście dzwonił po czym zaginął w akcji...

MyszkMyszka

Nie polecam. Dzwoni że dzisiaj będzie paczka a później się nie odzywa wiec ja zadzwoniłam pytam o której będzie a on że dzisiaj paczki nie będzie bo musiał jechać do domu. Żenujące.

herkure

dhl to porażka, muszę jechać na koniec Olsztyna by odebrać paczkę, bo komuś tam nie chciało się przyjechać pod wskazany adres, kłamią jak to w takiej korporacji, tragedia!!!

Edyta

Tak nieuczciwych,chamskich,aroganckich tupeciarzy-naciągaczy należy omijać szerokim łukiem. Wielokrotnie musiałam korzystać z usług tego pseudo przewoźnika i za każdym razem było coś nie tak łącznie z zaginieciem przesyłki. Nie ma osób odpowiedzialnych za przesyłki,nikt pracowników nie kontroluje. Jednym słowem petent zostaje sam z problemem. Paczki za kazdym razem musiałam sama odbierać z różnych miejsc Olsztyna gdyż kurier nie raczył paczki dostarczyć na wskazany adres. Jednym słowem PRYMITYW !!!

Zostaw opinię o DHL - Olsztyn

 

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.
Każda rekomendacja jest motywacją i wyróżnieniem dla firmy. Pamiętaj, że Twoja opinia ma znaczenie.

Twój komentarz zostanie zweryfikowany pod kątem prawnym i poprosimy Cię o pisemne potwierdzenie opinii.

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - wykonanie umowy) oraz gdy dotyczy, w celu weryfikacji udzielonej opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadniony cel tj. kontakt w sprawie wyjaśnienia naruszenia) oraz wysyłki powiadomień na temat wskazanej firmy (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO - zgoda). Zgoda może być w dowolnym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Regulaminie.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DHL